Félmillió álláshely szűnt meg egy hónap alatt az amerikai magáncégeknél
Térségünket sújtják leginkább a leépítések
Globálisan 6,5-7,4 százalékos munkanélküliségi rátát jósol erre az évre a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet (ILO), amely szerint Magyarország és a szomszédos országok kilátásai különösen borúsak, mert a világátlagnál jóval nagyobb mértékben csökkenhet a foglalkoztatottak száma – közölte szerdai összefoglalójában a Világgazdaság.
Kína fellendítené a foglalkoztatást, de hogyan?
A kínai kormány 6,1 milliárd dollárnyi pénzt szán idén munkahelyteremtésre. A kínai foglalkoztatás nem javul: kormányzati adatok szerint az idei év első négy hónapjában 3,65 millió új állást jelentettek a városokban, ám tavaly, hasonló időszakban ennél több munkalehetőséget teremtettek.
Ötéves rekordszinten a munkanélküliség Japánban
Ötéves rekordszintre, öt százalékra emelkedett áprilisban a szezonálisan kiigazított munkanélküliségi ráta Japánban, az álláskeresők és a felajánlott munkahelyek aránya pedig egy évtizedes mélységbe zuhant - közölte pénteken a tokiói kormányzat.
Első sztrájkjukat tartják az Európai Központi Bank dolgozói
Az Európai Központi Bank dolgozói első sztrájkjukat tartják szerdán a bank 1998-as megalakulása óta.
Osztrák és német munkaerőpiaci korlátozás: mi lesz a vége?
Júniusban ad választ az Európai Bizottság a munkapiaci korlátozások további fenntartásáról szóló osztrák döntésre - közölte brüsszeli sajtóértesülés szerint az EU "kormányának" illetékes szakszóvivője. Ugyanilyen korlátozásokat Németország is fenn kíván tartani, és az uniós válasz valószínűleg német vonatkozásban is júniusban várható.