Vámháború: Hol tartunk most? Mire kell készülniük a vállalatoknak?
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Az államigazgatásban elrendelt létszámstop a Vám- és Pénzügyőrségnél (VP) is érvényesül - derül ki a szervezet honlapján közzétett tájékoztatóból.
A tájékoztató ismerteti: a VP-nél az üres, valamint a megüresedő álláshelyek nem tölthetők be, a kormányhatározat visszavonásáig nem lesznek felvételi eljárások a testületnél. Korábban Nagy János, a VP országos parancsnoka a sajtónak azt mondta: ha a szervezetet is érinti a rendelkezés, belső átcsoportosítással oldják majd meg a feladatokat. A VP létszáma június végén 7 162 fő volt, az alkalmazottak közül 5799 hivatásos, 1363 közalkalmazotti állományú, az utóbbiak közül 1327 teljes-, 36 pedig részmunkaidős.
A kormányszóvivő július végén jelentette be, hogy az államigazgatásban létszámstopot rendelt el a miniszterelnök. A megüresedő állásokat sem lehet betölteni, és megbízási szerződéssel sem lehet feladatokat kiszervezni a minisztériumokból, illetve a háttérintézményekből.
Az idén ötezer betöltetlen állással számolnak, ami egymilliárd forintos megtakarítást jelent. A létszámstop a rendőrség utcán, illetve bűnüldözésben dolgozó erőire nem vonatkozik, s nem érinti a Magyarország 2011. évi EU soros elnökségéhez kapcsolódó feladatokat végző szakembereket, valamint az uniós foglalkoztatási projektekben dolgozókat sem.
Az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között július 27-én megállapodás született egy átfogó vámegyezményről.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és termelékenység javítását - a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az üzlet értéke mellett az adásvétel adózási következményeit is érdemes számba venni, legyenek a szereplők cégek vagy akár magánszemélyek.
Az Onet és Bloomberg úgy tudja, elismernék az orosz területi nyereségeket.
A kabinet szerint kiemelt nemzetgazdasági érdek fűződik a dunakeszi járműgyártás fenntartásához.