szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

„Kezd beérni a gyümölcse az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) folyamatos és szigorú ellenőrzéseinek: a Balaton idegenforgalmilag frekventált területein a nyár elejéhez képest 13 százalékkal csökkent az adózók által elkövetett mulasztások száma” - tette közé az adóhatóság internetes honlapján csütörtökön.

Míg az év első felében a Balatonon az adózók mintegy fele titkolta el vállalkozásának bevételét, addig az elmúlt három hét statisztikája alapján az adózóknak már "csak" egyötöde nem használja pénztárgépét.

Budapesten az adóhatóság tájékoztatója szerint továbbra is kiemelt ellenőrzési területnek számít a Józsefvárosi piac és környéke. A piacon kereskedelmi tevékenységet végző adózók 70 százaléka ugyanis még mindig nem állít ki nyugtát az értékesítést követően, annak ellenére, hogy az adóellenőrök hovatovább már törzsvásárlók náluk.

A főváros turisták által gyakran látogatott helyeit is felkeresték az adóellenőrök. Így jártak a Lánchíd Ünnepen, a Várban és a belvárosban egyaránt. Ellenőriztek a Dunán esti szórakozást nyújtó sétahajók közül is hármat, amelyeken elfelejtették a pénztárgépben rögzíteni a vendégek büféfogyasztását, sőt az egyiken nem rendelkeztek semmilyen nyugtaadásra alkalmas eszközzel sem.

A közelmúlt legnagyobb fővárosi kulturális eseményén, a Sziget Fesztiválon az adóellenőrök a vizsgálatok felében találtak valamilyen mulasztást. Volt olyan adózó, akinek a szigetre kitelepült három pavilonja egyikében sem rögzítették a bevételeket a pénztárgépben, a negyedik helyszínen pedig bejelentés nélkül foglalkoztatta alkalmazottait. A fesztivál vállalkozói egyébként a kiszolgálást végzőket a legtöbb esetben szabályosan vezetett alkalmi munkavállalói könyvvel foglalkoztatták.

A vendéglátó egységek mellett vizsgálták az egyéb szolgáltatást nyújtókat is. Így például grafológiai elemzést kértek az adóellenőrök, amivel elégedettek voltak, ez azonban nem ellensúlyozta a nyugta kiállításának elmaradását.

Összegezve megállapítható, hogy a Szigetre kitelepült adózók mindegyike rendelkezett pénztárgéppel, vagy kézi nyugtatömbbel, ellentétben a korábbi évek tapasztalataival, bár a bevétel-eltitkolás még mindig magas arányt képvisel - írja a közlemény.

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal továbbra is folytatja "nyugta" ellenőrzéseit.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Vállalkozás

Hárommilliárdos APEH-tartozása van egy budapesti cégnek

A szokásos menetrendnek megfelelően az adóhivatal közzétette azoknak az adózóknak a névsorát, akik jelentős adóhiányt halmoztak fel. Idén a feketelista élén a XV.kerületi Hagyományos Családi Vállalkozás Kft. áll 3 milliárd forintot megközelítő adóssággal, írja a Világgazdaság.

MTI Vállalkozás

Megszállta a Balatont az APEH

Számos szabálytalanságot állapítottak meg az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) adóellenőrei a hétvégén a Balatonnál tartott, "Vakáció 2006" elnevezésű országos akciójuk során. A vizsgálatok nyomán a nyugtaadási kötelezettség elmulasztása miatt várhatóan 7 üzletet 12 napra bezárnak, s szabálytalan foglalkoztatás miatt további 11 üzlet lezárása, illetve egy adózó tevékenységének a felfüggesztése várható - közölte az adóhatóság.

MTI Gazdaság

A tavalyinál keményebben szankcionál az APEH

Az Adó- és Pénzügyi Ellenőrzési Hivatal (APEH) az első fél évben a működő gazdasági társaságoknál és a magánszemélyeknél 339,2 milliárd forint összegű hátralékot állapított meg, 2,1 százalékkal többet, mint a tavalyi első félévben. Ebből 231,4 milliárd forint tőkehátralék, 74,2 milliárd forint pótlék, 33,7 milliárd forint bírság volt.

MTI Vállalkozás

APEH: szigorított ellenőrzések az adóminimalizálókkal szemben

Az APEH felfüggesztheti a cégek adószámát, később pedig nyomon követheti azokat a vállalkozásokat, amelyek felfüggesztett adószámmal vagy nem megfelelő sorszámú számlával dolgoznak. Szigorítják az ellenőrzéseket, főként az adóminimalizálókkal szemben. Az erre vonatkozó jogszabályok július 17-től olvashatóak a Magyar Közlönyben.