Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Megkönnyítené és ezzel gyorsítaná az uniós alapok felhasználását egy EU-s javaslat, amelynek elemei 2014-től – az új pénzügyi ciklusban – már beépülnének a források igénylésének szabályai közé.
A kezdeményezés elfogadtatásával egyszerűsödhetne a pályázati adminisztratív eljárás, amely akár innovatív megoldásokkal is kiegészülhetne – többek között erről is tájékozódhatunk az Akkreditált Felnőttképzési Intézmények Országos Egyesületének (AFIOE) júniusi hírleveléből. A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség is támogatni kívánja a vállalkozásokat egy Tőkeiránytű elnevezésű új szolgáltatással, amely egy innovatív adatbázisban összegyűjtené a vállalkozások számára, fejlesztési célból releváns ipari parkokat, logisztikai központokat vagy éppen gazdasági komplexumokat. A júniusi hírlevél beszámol egy olyan felmérésről is, amely felállította az európai vállalkozók kedvenc városainak listáját, elégedettségi, népszerűségi szempontok alapján. Malmö, Frankfurt és Varsó elsőbbsége mellett Budapest nem bizonyult közkedvelt városnak a vállalkozók körében, és így csupán a sereghajtók között szerepelhet.
Az AFIOE hírlevél Pályázat rovatában egy új felhívásról olvashatunk, amely a kisvállalkozásokat hivatott támogatni és egyebek közt az alkalmazottak tudásszintjének fejlesztésére 200 millió forintos uniós forrást bocsát a különféle projektek támogatására. A Magyar Innovációs Szövetség elnöke, Szabó Gábor véleménye szerint valójában nem a műszaki és természettudományos szaktudás hiányzik, hanem ennek megfelelő utánpótlása. Megoldás lehet a közösségi munka, vagyis a műszaki és természettudományos oktatás koncentrált fejlesztése, hiszen a magyar értelmiség ezen részének későbbi feladata lesz a gazdaságilag járható utak kijelölése. A távoktatás és az e-learning népszerűtlenségéről árulkodnak az elmúlt 10 év jelentkezési adatai: az információs és kommunikációs technológiák megújulása nem hoz forradalmat a különböző oktatási formák elterjedésében, hiszen ehhez elsősorban szükség lenne a fogalmak tisztázására és a munkaerő-piaci követelmények megváltozására. Az Akkreditált Felnőttképzési Intézmények Országos Egyesületének (AFIOE) júniusi hírlevelét az alábbi linken érheti el:
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.