Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy nemzetközi cégminősítő elemzése szerint százból hat cég ment csődbe a tavalyi év során – írja a Napi Gazdaság.
A gazdasági napilap a Dun & Bradstreet cg elemzését idézve azt írja: míg három évvel ezelőtt a cégek 2,3 százaléka ellen indult csődeljárás, 2009-ben ez az arány 2,84 százalék, míg tavaly már 3,2 százalék volt. A fizetésképtelenség tekintetében az építőipar vezet közel hat százalékkal.
A Napi Gazdaság szerint az általános fizetési határidő 2009-ben 30,5 napról 29,4 napra csökkent. Ennek egyik okát azonban nem a fizetési fegyelem javulásában, hanem a cégek pénzügyi problémáinak elkerülésére való törekvésével magyarázza a D&B.
A cégminősítő elemzése szerint a gazdasági helyzet továbbra sem vette el a cégalapítási kedvet, a vállalkozások száma ugyanis folyamatosan növekedett Magyarországon: a tavalyi év végére számuk megközelítette az 560 ezret. A Napi szerint azonban a növekedés üteme egyértelműen lelassult.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ha elmaradt volna az alku annak komoly hatása lett volna az 1700 milliárd dollárt kitevő kétoldalú kereskedelemre.
Politikusokat, és résztvevőket kérdeztük Tusványoson arról, hogy el tudják-e képzelni, hogy a Fidesz 2026-ban ellenzékbe kerül.