Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Az Európai Bizottság 8,9 millió euró bírságot szabott ki a Bonita márkanevű banánokat forgalmazó Pacific Fruit cégre árkartell miatt.
A bizottság szerdai közlése szerint a vállalat 2004 július és 2005 április között az amerikai Chiquita céggel összehangolta az Olaszországban, Görögországban és Portugáliában értékesített banán árát. A Chiquitára azért nem szabtak ki bírságot, mert a cég beismerte tettét, és információkat szolgáltatott a hatóságoknak. A bizottság közlése szerint a két cég hetente egyeztetett az árakról, és ezzel - a verseny kiiktatása miatt - megkárosították a fogyasztókat.
Becslések szerint a szóban forgó időszakban a három dél-európai országban 525 millió eurót tett ki az évi banánértékesítés. Az Európai Bizottság legutóbb 2008-ban szabott ki 60 millió eurós bírságot árkartell miatt a Dole, valamint a főként a Del Monte márkát forgalmazó Weichert banánimportőrre. A cégek 2000 és 2002 között hangolták össze áraikat nyolc észak-európai országban. Ebben a kartellben is benne volt a Chiquita, de akkor mentesült a bírság alól, mert elsőként informálta a bizottságot a kartell tényéről.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
Érdekes, hogy a „luxizás” ellen most szót emelő Lázár magántulajdonában is volt már ilyen típusú autó.
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja. HVG-portré.
A fesztivál így is elkezdődik.