Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A kínai és az orosz cégek fizetnek a legnagyobb arányban kenőpénzt, amikor valamely külföldi országban tevékenykednek - közölte a Transparency International nemzetközi korrupcióellenes szervezet.
A legkorruptabb szektorok az állami és önkormányzati megrendelések piaca, valamit az építőipar - olvasható a Transparency International csúszópénzfizetésről szóló, legfrissebb Bribe Payers-indexében.
A szerdán nyilvánosságra hozott idei felmérésben Kína és Oroszország szerepel a két utolsó, 27. és 28. helyen. Ebben a listában legelöl Hollandia, Svájc, Belgium, Németország és Japán szerepel. Nagy-Britannia a nyolcadik, az Egyesült Államok a kilencedik.
A berlini székhelyű szervezet szerint a felsorolt 28 országból egyik sem "teljesen mentes" a korrupciótól, és csak kevés ért el javulást a korrupció terén a legutóbbi, 2008-as csúszópénzindex elkészítése óta. A 28 ország között mind ott van a világ legfejlettebb 20 országa, a G20-ak.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.