Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A Magyarországon 20 éve jelen lévő ABB csoport eddig több mint 200 milliárd forint értékű energetikai és automatizálási beruházást hajtott végre. A cég még januárban megnyitja Budapesten első elektromos autó egyenáramú töltőállomását, amelyet Magyarországon gyárt és innen exportál.
Az ABB 1200 helyszínen 50 ezer berendezést telepített az országban 20 év alatt, és ma már a csoport mind az öt divíziója jelen van Magyarországon - mondta Tanja Vainio, az ABB Kft. ügyvezető igazgatója. A csoport öt divíziójába tartoznak az energetikai berendezések, illetve rendszerek gyártása, telepítése, a kisfeszültségű termékek, amelyek főleg az épületautomatizálást jelentik, továbbá a gyártás, illetve a különféle ipari folyamatok automatizálása.
Az ABB magyar partnerei között van a Paksi Atomerőmű, a Richter Gedeon Nyrt., a Mol és az ELMÜ. Kövesdi Zoltán, az ELMÜ igazgatósági tagja a tájékoztatón elmondta, hogy 2020-ra 50 ezer elektromos autó lesz Magyarországon, és ezeket el kell látni az ABB által is gyártott gyorstöltővel.
Az ABB csoport 2010-ben 32 milliárd dollár árbevételt ért el, alkalmazottainak száma 100 országban 130 ezer fő. A következő években évi 7-10 százalék növekedéssel számol, holott a globális GDP becsült növekedése csak 3-4 százalék.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.