Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Százával helyezik át székhelyüket görög kisvállalatok balkáni országokba a bizonytalan belföldi helyzet miatt. A gyorsan növekvő Bulgáriában, Romániában vagy Albániában próbálnak szerencsét. A görög vállalkozókat egyebek mellett az alacsony adók, az olcsó munkaerő és a kiszámítható környezet vonzza a szomszédos országokba.
A Reuters összeállítása szerint a Bulgáriában működő 2800 görög vállalat negyede tavaly jelent meg a bolgár piacon. A Romániában jelen lévő görög cégek száma 12 százalékkal nőtt 2009 óta, és tavaly elérte az ötezret. Albániában körülbelül 200 görög tulajdonú vállalatot jegyeztek be 2010-2011 között, 33 százalékkal többet, mint az előző két évben.
Az Európai Unióban Bulgáriában és Cipruson a legalacsonyabb a társasági nyereségadó: 10 százalékos. Nem kerül sokba a vállalatalapítás sem. Görögországban 20-25 százalék között van az adókulcs, az átlagos havi bér 580 euró, míg például Romániában és Bulgáriában csak 350 euró.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések az üzleti stratégiába építéséhez.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Javult a vállalkozások alkupozíciója: az árak konszolidálódtak, a kockázati prémiumok csökkentek, van verseny. Érdemes élni a lehetőségekkel.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.