Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Richter Gedeon Nyrt. 11,15 milliárd forint konszolidált, adózott nyereséget ért el 2012. második negyedévében, 29,6 százalékkal többet, mint az előző év azonos időszakában - közölte a gyógyszergyár csütörtökön.
A társaság árbevétele a bázishoz képest 11,9 százalékkal 84,01 milliárd forintra emelkedett. A bevételre, illetve az eredményre pozitívan hatott a bázisidőszakinál gyengébb forintárfolyam, továbbá két jelentős rendkívüli, úgynevezett mérföldkőbevétel. Az elemzők 81,4 milliárd forint bevétellel és 11,9 milliárd forint profittal számoltak.
A nemzetközi számviteli szabványok alapján készült, konszolidált, nem auditált tőzsdei gyorsjelentés szerint a gyógyszeripari vállalat az év első félévében 166,02 milliárd forint árbevételt és 27,76 milliárd forint adózott nyereséget ért el. A bevétel 13,8 százalékkal, a nyereség 40,2 százalékkal haladja meg az egy évvel korábbi bázist.
Az egy részvényre jutó eredmény 1.509 forint volt a 2012. első félévi profit alapján, az egy évvel korábbi 1.056 forint után.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.