Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Jelentősen nőtt a magyarországi érdekeltségekkel is rendelkező német E.ON csoport árbevétele és nyeresége az első kilenc hónapban. A társaságnál megerősítették az idei prognózist, jövőre viszont a gazdaság pangása miatt valószínűleg nem fogják tartani a kitűzött célt, ezért üzembezárásokra, további költségcsökkentésre kényszerülhet Németország legnagyobb energiacsoportja.
Az E.ON keddi közlése szerint az adózott eredmény 3 milliárd euróra nőtt az első kilenc hónapban az egy évvel korábbi 1,1 milliárdról, miközben az árbevétel 93,6 milliárd euróra emelkedett 77,5 milliárdról. Az EBITDA (kamatfizetés, adózás és értékcsökkenési leírás előtti) eredmény 35 százalékkal, 8,817 milliárd euróra nőtt.
A vállalatcsoport vezérigazgatója az eredményeket ismertetve utalt arra, hogy az Európában tapasztalt válság miatt alacsony a kereslet a villamosenergia iránt, és ez visszaveti az energetikai cégek - köztük az E.ON - bevételét, és a kapacitások kihasználtságát.
Emiatt a társaság nem fogja tudni teljesíteni jövő évi tervét. Johannes Teyssen korábban még 11,6-12,3 milliárd euró EBITDA eredményt várt.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az orosz elnök úgy véli, hogy országa gazdasága és hadserege elég erős ahhoz, hogy bármilyen további nyugati intézkedésnek ellenálljon.