Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Összesen 400 millió zloty, vagyis átszámítva 130 millió dollár állami támogatást kapott a LOT lengyel nemzeti légitársaság. Ezt a lengyel kincstárügyi minisztérium csütörtökön jelentette be, de az összeget már tavaly, december 20-án átutalták a cégnek.
Az 1929-ben alapított, így a világ egyik legrégebbi légi vállalata 2009-ben egyszer már elkerülte a csődöt, de azóta is folyamatosan veszteséggel zár, és a cég szerint ez így lesz az idén is. A LOT vesztesége 2008 és 2011 között elérte az 1,1 milliárd zlotyt (csaknem 80 milliárd forint).
November közepén a LOT az európai légitársaságok között elsőként vehette át első Boeing 787 Dreamliner gépét. A LOT összesen nyolc Dreamlinert rendelt, négy gépet vesz át idén márciusában, majd a rendeléséből fennmaradó három példányt 2014-ben és 2015-ben.
Az európai légitársaságok nehézségekkel küszködnek. A Malév múlt év elején csődöt jelentett, a CSA cseh légitársaságot idén áprilisban vagy májusban eladja a cseh kormány, a SAS skandináv légitársaság évek óta veszteséges.
Lengyel szakszervezetek tudomása szerint jelentős karcsúsítás előtt áll a LOT. A 93 százalékban állami tulajdonban lévő cég dolgozóinak nagyjából harmadát, csaknem 600 embert elbocsátanak, és ugyancsak harmadával csökkentik a járatok számát.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.