Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Magyarországon termeléssel és értékesítéssel is egyaránt jelen lévő multinacionális cég előzetes 2012-es számai alapján a világgazdasági recesszió ellenére brutális növekedést tudott összehozni.
A Huawei Technologies, távközlési berendezésgyártó és megoldásszállító 2012-ben globálisan nettó 33 százalékos profitnövekedést és 35 milliárd dolláros bevételt ért el, ami 8 százalékos növekedést jelent az előző évhez képest. Cathy Meng, a vállalat pénzügyi igazgatója elmondta, hogy a nyereség impozáns lett, ami elsősorban a kutatás-fejlesztésnek – tavaly a bevétel 13 százalékát fordtotta erre a cég –, a költséghatékonyságnak és az ügyfélközpontúságnak köszönhető.
A végleges, auditált mérleget 2013. áprilisában a KPMG könyvizsgáló cég hozza majd nyilvánosságra.
A Huawei 3 fő tevékenységi csoportja közül – amelyek a távközlési szolgáltatókra, a végfelhasználói termékekre és a kis- és középvállalatokra, közintézményekre szakosodtak – a távközlési szolgáltatóknak értékesítő részleg hozta a forgalom 70 százalékát, s a bevétel 66 százaléka pedig Kínán kívül keletkezett.
A Huawei a mobilkommunikáció és a távközlés további fejlődése és konvergenciája miatt idén szintén kiegyensúlyozott, globálisan 10-12 százalékos növekedésre számít.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.