Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Csaknem másfél évszazados története során először fordul elő, hogy nem vesznek ki nyereséget a Nokiából – írja az investor.hu. A finn társaság negyedik negyedéves eredménye nyomán egy ideig tartotta ugyan magát a papír, de aztán visszacsúszott a negatív tartományba.
A finn telefongyártó Nokia menedzsmentje olyat javasol, ami még soha nem fordult elő a cég 143 éves történetében: a 2012-es üzleti év után ne fizessenek osztalékot – írja az investor.hu. (A Nokia korábban cellulóz feldolgozással, energiatermeléssel és gumigyártással is foglalkozott, elektronikával csak az 1960-es évektől kezdtek foglalkozni). A piacot nem érte meglepetésként a hír, az elemzők sem számítottak osztalékfizetésre – a 2011-es üzleti évre még 20 eurócentes osztalékot fizetett a társaság.
A készülékek és a hozzájuk kapcsolódó szolgáltatások divízió üzemi eredménye 276 millió euróra rúgott, ami az előző időszaki 203 millió eurót jócskán meghaladja. Az értékesítésekben némi eltolódást lehetett látni a Lumia készülékek felé. A negyedik negyedévben 192 euró volt az átlagos eladási ár a Lumiának, ami meghaladja vaskos emelkedés az egy negyedévvel korábbi 160 euróhoz képest.
A negyedik negyedév egyébként nem sikerült rosszul a cégnek, 5 eurócentes részvényenkénti neyereséget ért el a Nokia, miközben az elemzők 7 centes veszteséget jeleztek előre.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
Ajánló a HVG legfrissebb számából.