szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Svédország, Dánia, az Egyesült Királyság és Finnország mögött Magyarországon volt a legnagyobb a kockázati tőkebefektetések GDP-hez mért aránya tavaly. Idén a Jeremie II alapok indulásával még több pénz juthat a startup vállalkozásokhoz.

A kérdés az, hogy lesz-e elég ígéretes ötlet és megalapozott projekt, hogy a milliárdokat felszívja, és hogy megtalálják-e egymást a befektetők és a tőkét igénylő vállalkozások. A „találati arány” ugyanis alacsony: egy kockázati tőkebefektető rendkívül sok startup céget vizsgál meg, mire kiválasztja azokat, amelyeket befektetésre érdemesnek tart. Az ötletgazda vállalkozók részéről pedig felmerül, hogy milyen arányban válnak a beruházások bukássá, illetve hogy milyen arányban találnak ötleteik finanszírozót – írja az Insider blog.

Ami bizonyos, hogy az Európai Unió vállalkozásfejlesztési programjának – Jeremie – köszönhetően 2012 szeptemberéig 61 beruházást valósítottak meg, melyek értéke meghaladta az 53 millió eurót. A 2012-ben újraindult Jeremie II keretében újabb 10 kockázati tőkealap jött létre, melyek összesen 41 milliárd forint értékben hajtanak majd végre tőkebefektetéseket. A magvető alapok, vagyis az elinduláshoz szükséges 30–40 millióval kecsegtető alapok megszületése új helyzetet teremthet a startup cégek világában.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!