szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Kutatások azt igazolják, hogy a vásott kölykökből nagyobb eséllyel válik majd sikeres vállalkozó, mint a színötös tanulókból.

Bizonyára sokan döbbentek már meg osztálytalálkozón, amikor kiderült, hogy az osztály lókötőjéből, aki leginkább iskolakerülésben járt az élen, magas beosztású vezető, vagy sikeres vállalkozó lett. Martin Obschonka, Hakan Andersson, Rainer K. Silbereisen, és Magnus Sverke kutatók kimutatták – miután 1000 véletlenszerűen kiválasztott fiatal közel 40 életévét vizsgálták –, hogy világos összefüggés figyelhető meg a fiatalkori viselkedési normák és a vállalkozói alkat között. Akik ugyanis tizenévesként „rendbontók" voltak, vagyis nem riadtak vissza apróbb bolti lopástól, iskolakerüléstől, vagy a szülői intelem semmibe vételétől, azok felnőttként nagyobb eséllyel váltak sikeres vállalkozóvá, mint a mintagyerekek – olvasható a Pénzügyi szemle blogján.

A kutatók szerint ezek a fiatalkori viselkedésminták arra utalnak, hogy az adott tizenéves kockázatvállaló, hajlandó akár szabályokat is áthágni, továbbá kellőképpen magabiztos, sőt néha önző is, amely tulajdonságok nélkül nehéz boldogulni a vállalkozók világában. Azt ugyanakkor fontos hangsúlyozni, hogy itt nem súlyos bűnök elkövetéséről, csupán apró csintalanságokról van szó, a bűnözés ugyanis nem összekeverendő a vállalkozói léttel, bár Magyarországon szép számmal látni példákat az összemosódásra.

Érdekesség ugyanakkor, hogy a fönti összefüggés a fiatalkori viselkedés és a vállalkozói készségek között csak a férfiak körében mutatható ki, hölgyeknél erre a mintára nem találtak bizonyítékot a kutatók. Hölgyeknél úgy látszik, valami egészen más kell a sikerhez…No de mi lett azokkal, akik mindig mindent megtanultak, mindig mindenből ötöst kaptak, és soha a hangjukat sem lehetett hallani?

 

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!