A Mol nem fogadta el a Magnolia-kötvényekre tett befektetői ajánlatokat

Nem fogadta el a Mol-csoporthoz tartozó Emona Investment Kft. a Magnolia-kötvényekre tett ajánlatokat a befektetők által ajánlott árfolyamon - közölte a Mol Nyrt. a BÉT honlapján csütörtökön.

  • MTI MTI
A Mol nem fogadta el a Magnolia-kötvényekre tett befektetői ajánlatokat

A Mol Nyrt. az érdekeltségébe tartozó Emona Investment Kft.-n keresztül szerdán tett ajánlatot a Magnolia Finance Ltd. által kibocsátott, Mol-részvényekre váltható kötvények megvásárlására. A 610 millió euró össznévértékű, lejárat nélküli értékpapírokból az Emona maximum 244 millió eurónyit kívánt megvásárolni, pénzbeli elszámolás ellenében. Az ajánlat közös lebonyolítói a Citigroup Global Markets Limited és a Deutsche Bank AG, London Branch. A luxemburgi tőzsde oldalán közzétett tájékoztató szerint a kötvények minimális ajánlati ára 83 százalék.

A Mol még 2006 márciusában értékesített 6 millió 7479 darab Mol részvényt a Magnolia Finance Limited részére 20 515 forintos árfolyamon, a Magnolia pedig 610 millió euró összértékben, egyenként 100 ezer euró névértékű, lejárat nélküli, átváltható értékpapírt bocsátott ki, amelyeket nemzetközi pénzügyi befektetők részére érékesített.

A Magnolia a tranzakcióval 5,58 százalékos befolyást szerzett a Molban. A kibocsátott kötvények 2011. március 20-a és 2016. március 12-e között "A" sorozatú Mol törzsrészvényekre válthatók át. Az átváltható értékpapírokat névértéken bocsátották ki, az első tíz évben az utánuk fizetendő éves kamat mértéke 4 százalék, értékesítésükre 26 670 forint/részvény átváltási árfolyam figyelembevételével került sor. A Mol felsővezetői közül többen rendelkeznek Magnolia kötvényekkel.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.