Már a kanadaiaké a Budapest Airport

Sikeresen lezárult az a tranzakció, amellyel a Hochtief német építőipari konszern eladta az általa üzemeltetett repülőterek, köztük a budapesti reptér üzemeltetési jogát egy kanadai nyugdíjalapnak – közölte pénteken az esseni székhelyű vállalat.

  • MTI MTI
Már a kanadaiaké a Budapest Airport

Az ügylet értelmében a Hochtief AirPort GmbH összes érdekeltsége – a budapesti mellett a düsseldorfi, a hamburgi, az athéni, a sydneyi és a tiranai repülőterekben meglévő részesedés – 1,1 milliárd euró (330 milliárd forint) készpénz és 0,4 milliárd euró (120 milliárd forint) egyéb vagyonelem fejében átkerült a kanadai nyugdíjalap befektetési részlegéhez (PSP Investments).

Az üzlet visszamenőlegesen, 2013. január elsejei hatállyal lép életbe. Az értékesítésből befolyt összegből a Hochtief szeretné csökkenteni adósságát és korszerűsíteni infrastruktúra-ágazata működését. A német konszern 43,5 millió euró nyereséggel zárta a 2013-as első negyedévet. Az év egészére – a repülőtér-üzemeltető üzletág értékesítéséből befolyó pénznek köszönhetően – 220 millió euró nyereséget tervez.

Az új üzemeltető, a PSP Investments 2012. március végén 64,5 milliárd dollár vagyont kezelt.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.