Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A legnagyobb magyarországi brit befektető vállalatok, a Tesco, a Vodafone és a GlaxoSmithKline Közép-Európáért felelős vezetőivel találkozott szerdán londoni látogatása keretében Orbán Viktor miniszterelnök.
A megbeszélésen a magyar kabinet és a befektetők közötti együttműködésről volt szó – mondta Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára a találkozó után a brit fővárosban.
Megvitatták emellett Európa, azon belül Közép-Európa várható gazdasági fejlődését, valamint az említett vállalatok lehetséges jövőbeni magyarországi fejlesztéseit.
Az államtitkár szerint az Egyesült Királyság a hetedik legnagyobb befektető Magyarországon, a brit cégek pedig több tízezer magyarnak adnak munkát. A magyar kormány ezért különös figyelmet szentel a brit befektetőkkel való együttműködésnek – mondta Szijjártó Péter.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.