Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Öt év alatt 880 millió dollárt akar költeni világszerte gyártási kapacitásának bővítésére a svájci Roche gyógyszergyártó. A befektetés eredményeként 500 új munkahely keletkezhet. A cég bejelentése magabiztosságot sugall, mivel a gyógyszeriparban mostanában inkább a leépítések voltak jellemzőek.
A Roche Németországban Penzbergben, Svájcban Baselben és az Egyesült Államokban Oceanside városában fogja bővíteni a termelését. A világ legnagyobb rákellenes gyógyszergyártó cége akkor növeli alkalmazottainak számát, amikor a rivális Teva bejelentette, hogy 5 ezer munkavállalójától válik meg, és a Merck & Co. is 10 százalékos leépítést tervez.
A Roche bízik új rákellenes gyógyszereiben, valamint új, nem a hagyományos kémiai módszerekkel gyártott termékcsaládjában, amelynek elemei élő organizmusokból kinyert proteinekre és sejtekre épülnek, és ezért nehezebb lemásolni a gyártási technológiát.
A Roche gyógyszergyártó szekciójánál úgy nyilatkoztak a Reuters hírügynökségnek, hogy a cég elkötelezett, hogy állandó kínálatot biztosítson ezekből a gyógyszerekből a legjobb minőségen. Emellett a rákellenes termékeit is tovább fejleszti a cég, az Egyesült Államokban például februárban kezdték el forgalmazni a mellrák kezelésére való szert, amely kevesebb mellékhatással jár, mint a korábbi készítmények.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.