Az amerikai kormány még idén kiszáll a General Motorsból

Az amerikai kormány év végéig megválik a General Motors autógyártóban megmaradt részesedésétől – jelentette be csütörtökön a washingtoni pénzügyminisztérium. A még állami tulajdonban lévő 31,1 millió részvény kevesebb, mint 2 százalékos tulajdoni hányadot jelent, piaci értékük most összesen 1,17 milliárd dollár (260 milliárd forint).

  • MTI MTI
Az amerikai kormány még idén kiszáll a General Motorsból

A pénzügyminisztérium nemrég zárta le egy előző, 70 milliós részvénypakett eladását.

A legnagyobb amerikai autógyártót bő négy éve, a pénzügyi válság kitörése után csak egy 49,5 milliárd dolláros kormányzati mentőakció mentette meg a csődtől. Az állam a tőkeinjekcióval 61 százalékos részesedést szerzett a 105 éve fennálló cégben.

A GM 2010 végén visszatért a tőzsdére, az állam azóta csökkentette lépésenként a tulajdoni hányadát.

Az amerikai államkincstárba eddig összesen 38,4 milliárd dollár folyt be a GM-részvények eladásából, vagyis az adófizetőknek várhatóan nagyjából 10 milliárd dollárjába kerül a vállalat megmentése.

A washingtoni kormány szerint az akcióra azért volt szükség, hogy megmentsék az egész amerikai autóipart és vele együtt több mint egymillió munkahelyet.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?