Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Környezetszennyezésért 10 millió dollár értékben pert indított Kínában a PetroChina olajvállalat ellen egy környezetvédelmi csoport. Az állami támogatást élvező Kínai Környezetvédelmi Szövetség (KKSZ) bejelentette, hogy keresetet adtak be a PetroChina ellen szennyezőanyagok szabálytalan kibocsátása miatt.
A KKSZ szerint a PetroChina a felelős az északi Csilin (Jilin) tartományban történt talaj és a földalatti vízkészletek beszennyezéséért. A környezetvédők feljelentést tettek a rendőrségen és 10 millió dollárt követelnek a cégtől.
Bár a gyors kínai gazdasági fejlődés komoly környezeti károkat okozott, ritkaságnak számít, hogy állami tulajdonban levő vállalatokat pereljenek be környezetszennyezés miatt.
A KKSZ már más esetekben is próbálkozott, például egy olajfolt-szennyeződés miatt szerették volna perelni a kínai tengeri felügyeletet, de ezt elutasította a bíróság. A környezetvédők szerint akadályozza a munkájukat, hogy a törvényben szabott büntetések a szennyezésért túl kicsik és a bíróságok összejátszanak a vádlottakkal.
A PetroChina az ország legnagyobb (állami kézben levő) olajvállalata, a CNPC leányvállalata. A PetroChina negyedéves jelentése szerint nyeresége 2013 júliusa és szeptembere között 19 százalékkal 4,9 milliárd dollárra nőtt, bevétele 5,5 százalékos emelkedéssel 95,5 milliárd dollár volt.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.