Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Mol egymilliárd dollárt (220 milliárd forint) ruházna be az idén, hogy jelentősen növelje kőolaj-kitermelését – mondta a cégcsoport kutatás-termelésért felelős ügyvezető igazgatója a Reuters hírügynökségnek adott interjúban.
Alexander Dodds elmondta: a Mol szeretne további kitermelési engedélyeket szerezni többek között az északi-tengeri mezőkön. Az idei első negyedévben zárul le az az ügylet, amelynek keretében a Mol kitermelési engedélyeket vásárolt a Wintershall Norge cégtől 375 millió dollárért (csaknem 83 milliárd forint) az Északi-tenger brit szektorában.
Emellett az üzleti tervben leírtak szerint organikus – nem felvásárlásokon alapuló – növekedést szeretnének elérni, de további akvizíciókat is terveznek az Északi-tengeren, Oroszországban, esetleg Pakisztánban és Angolában – mondta el Alexander Dodds.
A magyar társaság célja, hogy 2018-ra napi 170-180 ezer hordóra növelje a kitermelés volumenét, amely szeptember végén napi 101 ezer hordó volt.
Az ügyvezető igazgató elmondta: a Molnak ellensúlyoznia kell a csökkenő magyarországi és horvátországi kitermelést "azzal, hogy másutt talál növekedési lehetőségeket". Hozzátette, a stratégiai cél, hogy a tartalék/kitermelés arány meghaladja a 100 százalékot, vagyis a kitermelés volumene meghaladja a tartalékokét. Ehhez évente 10-15 százalékkal kell növelni a kitermelést – mondta.
A Reuters idézte Pletser Tamást, az Erste bank elemzőjét, aki azt mondta: a napi 170-180 ezer hordós cél "nem lehetetlen, de nagyon keményen kell dolgozni érte" .
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.