Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Minden korábbinál több, 120 európai vállalatot vásároltak fel 2013-ban a kínaiak, akik körében Németország és Nagy-Britannia a legkedveltebb célpont - derül ki egy friss felmérésből.
Az Ernst & Young nemzetközi tanácsadócég az MTI tudósítójának eljuttatott legújabb jelentése szerint a kínai cégek Európa iránti érdeklődése az elmúlt tíz évben töretlen erősödést mutat. Miközben 2004-ben még 34 európai céget vettek meg kínaiak, addig 2013-ban már 120-at, ami 9 év alatt három és félszeres növekedést jelent.
A kínai befektetők legkedveltebb célpontja tavaly Németország és Nagy-Britannia volt, ezekben az országokban 25-25 cég talált kínai gazdára. Az ezüstérmes 15 céggel Franciaország, a bronzérmes hét-hét vállalattal megosztva Olaszország és Svédország lett.
Az iparági statisztikákat elemezve az is kiviláglik: a kínaiak leginkább a kereskedelmi, a fogyasztói javak és az ingatlanpiaci ágazatokat célozták meg ügyleteik során. Ebben a három iparágban történt a felvásárlások csaknem fele 2013-ban. Szintén népszerűnek bizonyult az energiaellátás, a technológiai és a pénzügyi szektor.
Az elmúlt évtizedek példátlan gazdaság fejlődésének köszönhetően minden korábbinál több kínai vállalat engedheti meg magának a külföldi terjeszkedést, melyet ráadásul a kínai kormány ösztönöz.
Az európai cégeket a világgazdasági válság utáni nyomott árak is vonzóvá teszik, részben ennek is betudhatóan idén további felvásárlási hullám várható, a kínai tulajdonba kerülő cégek száma akár a 150-et is elérheti.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.