Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Továbbra is Londonban legdrágább az irodabérlés a világon, utána Hong-Kong, majd Moszkva következik. Budapest nem szerepel a listán.
Továbbra is Londonban legdrágább az irodabérlés a világon, a londoni West Enden egy négyzetméter irodát évi 2122 euróért lehet bérelni, a sorban második Hong Kong Centralban 1432 euró az éves bérleti díj - közölte a Cushman & Wakefield nemzetközi ingatlan-tanácsadó magyar irodája kedden.
A tízes rangsorban Moszkva áll a harmadik helyen 1092 euróval. Míg az első két helyezett tavaly is ezen a pozíción állt, addig Moszkva még csak hatodik volt az árlistán.
A további helyezettek: Peking 1027, Tokió 1003 és New York 993 euróval. Az éves árak a bérleti díj mellett az üzemeltetési költséget és - ahol van - az adót is tartalmazzák.
A listán nem szerepel Budapest, ahol az éves költség egy négyzetméterre vetítve 180-220 euró közé tehető. Ebben szerepel a havi 12-14 eurós fajlagos bérleti díj, és a 3 euró körüli fajlagos üzemeltetési költség is.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.