Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Elhalasztotta norvég mélytengeri gázberuházását a Royal Dutch Shell. A projekt az egyik legmodernebb gázipari beruházás lehetett volna a világon, de túl nagyra nőttek a költségek.
A beruházással Norvégia második legnagyobb földgázmezőjének, az Ormen Lange mezőnek a kitermelését akarta növelni a Shell. Az Ormen Lange egy tengerfenéken található gázmező, ezért a projekt új technológiát igényelt volna.
A gázmezők sajátossága, hogy minél előrehaladottabb a kitermelésük, annál jobban csökken a nyomás a föld alatt és válik nehezebbé a további termelés. Ennek egy lehetséges megoldása, hogy a mezők fölé tengeri platformot építenek, és onnan egy kompresszorállomás segítségével növelik a földalatti a nyomást.
A Shell technológiai újítása abban állt volna, hogy a kompresszorállomást nem egy vízfelszín feletti platformra akarták telepíteni, hanem közvetlenül a tengerfenékre, a víz alá. Az elképzelés szerint a mélytengeri gázkompresszió csökkentené a környezetei károkat, olcsóbban kivitelezhető, mint egy hagyományos platform és nem igényel személyzetet se a működtetése.
Pontos számokat nem idéztek, de a Shell pénteki bejelentése szerint megváltoztak a beruházás pénzügyi körülményei, túl drága lenne a megvalósítás. A következő években nem is tervezik a próbálkozást, míg nem történnek újabb technológiai előrelépések, de hagyományos platformot se építenek.
A döntéssel nem értett egyet az Ormen Lange mező egyik társtulajdonosa, a norvég állami tulajdonban levő Petoro vállalt. Szerintük már eddig is több milliárd norvég koronába került a beruházás előkészítése. A Shell azonban biztosan halasztja a projektet, egyrészt, mert övé a mező működtetési joga, másrészt a társtulajdonosok közül csak a Petoro tiltakozott.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
Milyen tényezők befolyásolják a haj egészségét? Mekkora mértékű hajhullás a normális? Valóban más a férfiak és a nők hajritkulása? És mit tehetünk, ha már megtörtént a baj? Erről is beszélgettünk a HVG egészségpodcastjának legújabb adásában.
Legfeljebb 50 millió forintot lehet majd felvenni 3 százalékos kamaton.
Gyökeresen átalakul a járműtervezés gyakorlata, s ebben egy magyar startup, a Shapr3D is meghatározó szerephez jutott. Közben gyorsan terjed a mesterséges intelligencia használata is.
A NER fői nagyvállalkozója csak a kockázatosnak ítélhető közbeszerzések keretében akár 2,2 ezer milliárd forint járadékot zsebelt be bő tíz év alatt.
Jogerős ítélet kötelezi az intézményt, hogy elárulja: ki keresett azon, hogy egy magáncégnek fizető betegek soron kívül részesülhettek az állami kórház szolgáltatásaiból.
Milyen autó képes erre egyáltalán?