Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Már a márkák globálissá válása előtt is fontos volt az, hogy egy cégnek logója legyen. Bár a logók az évszázadok során sokat változtak, egyes vállalatok cégérei mégis megőrizték korábbi jellegzetességeiket. Lista a világ 10 legrégebbi céges logójáról.
Már rég a globális marketingkampányok, reklámok előtt jelen voltak bizonyos cégek különböző logókkal a piacokon, vannak olyan vállalatok, melyek évszázadokra visszanyúlóan rendelkeznek logóval. Az évek során sokat változhattak a logók, ám mindegyik megőrizte eredeti vonásainak egy részét. A Time most összeszedte a 10 legrégebbi vállalati logót.
A lista rögtön a Stella Artois belga sörrel indul, a márka logója egészen a 14. század közepéig vezethető vissza. A Twinings tea logóját először 1887-ben használták (a céget 1706-ban alapították), a Bass Ale sör ma használatos logója pedig 1876-ig vezethető vissza (a céget 1777-ben alapították).
A listáról a Shell olajcég sem maradthat le, a céget 1833-ban hozták létre, ám ma is használatos logó elődjét 1904-ben kreálták. A szinte mindenki által ismert Levi Strauss farmernadrágok logóját 1886-ban kezdték el használni először, a Sherwin-Williams festékgyártó ma is használatos logóját pedig 1905-ben alkották meg.
A listán szerepel még a Heinz, a Prudential biztosító, a Peugeot és a Johnson & Johnson.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Brutális állatkínzásról szóló videók terjednek globálisan. A tartalomgyártók jellemzően kínaiak, és mivel az országban harmatgyenge az állatvédelem, ezt a legtöbb esetben büntetlenül művelhetik. Az internetnek erről a sötét bugyráról először beszélt lapunknak a Feline Guardians nevű nemzetközi aktivista csoport egy magyar tagja.
Itt az ideje eldönteni, mi a fontosabb politikai szinten is: a sportsiker vagy a gyermekek biztonsága?
Gulyás Gergely és Panyi Miklós beszélgetéséből több fontos információ is kiderült.
Ez a tendencia a következő hónapokban tovább erősödhet.