Nincs európai cég a 10 legnagyobb internetes vállalat ranglistáján

Hol vannak a legnagyobb internetes cégek? Mitől lesz sikeres egy startup? Milyen területen érdemes próbálkozni? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a legfrissebb World Startup Report, ami 50 ország 150 cégét vizsgálta.

  • hvg.hu hvg.hu
Nincs európai cég a 10 legnagyobb internetes vállalat ranglistáján

A tanulmányból a lényeget a portfolio.hu mazsolázta ki: 29 olyan ország van a világban, amelyik legalább egy 1 milliárd dolláros internetes céggel rendelkezik. A legnagyobb internetes cég a világon – talán nem nagy meglepetést okozva - a Google, míg a második legnagyobb a jelenleg tőzsdére készülő Alibaba. Az első tízben egy európai cég sincs, helyette viszont benne van a dél-afrikai Naspers, az orosz Yandex és az izraeli Check Point. A felmérésben szereplő legnagyobb amerikai internetes vállalat a Google, aminek piaci kapitalizációja 400 milliárd dollár feletti. A Magyarországhoz köthető cégek közül a LogMeIn, a Ustream és a Prezi kerültek be a tanulmányba. A LogMeIn részvényei a Nasdaq-on forognak, piaci kapitalizációja 1 milliárd dollár feletti.

A kommunikáció a legértékesebb iparág az internetes startupok között. A kommunikációs cégek átlagos értéke 20 milliárd dollár volt. Ezzel szemben például az e-kereskedelmi cégek átlagos értéke 12 milliárd dollár, a cloud-cégeké pedig mindössze 0,5 milliárd dollár, bár ez utóbbi a legfiatalabb talán az egyes szektorok között. A 10 legnagyobb internetes cégből 8 tőzsdén van, egy éppen készül az elsődleges részvénykibocsátásra (Alibaba) és csak 1 magánkézben lévő cég van.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.