Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Hol vannak a legnagyobb internetes cégek? Mitől lesz sikeres egy startup? Milyen területen érdemes próbálkozni? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ a legfrissebb World Startup Report, ami 50 ország 150 cégét vizsgálta.
A tanulmányból a lényeget a portfolio.hu mazsolázta ki: 29 olyan ország van a világban, amelyik legalább egy 1 milliárd dolláros internetes céggel rendelkezik. A legnagyobb internetes cég a világon – talán nem nagy meglepetést okozva - a Google, míg a második legnagyobb a jelenleg tőzsdére készülő Alibaba. Az első tízben egy európai cég sincs, helyette viszont benne van a dél-afrikai Naspers, az orosz Yandex és az izraeli Check Point. A felmérésben szereplő legnagyobb amerikai internetes vállalat a Google, aminek piaci kapitalizációja 400 milliárd dollár feletti. A Magyarországhoz köthető cégek közül a LogMeIn, a Ustream és a Prezi kerültek be a tanulmányba. A LogMeIn részvényei a Nasdaq-on forognak, piaci kapitalizációja 1 milliárd dollár feletti.
A kommunikáció a legértékesebb iparág az internetes startupok között. A kommunikációs cégek átlagos értéke 20 milliárd dollár volt. Ezzel szemben például az e-kereskedelmi cégek átlagos értéke 12 milliárd dollár, a cloud-cégeké pedig mindössze 0,5 milliárd dollár, bár ez utóbbi a legfiatalabb talán az egyes szektorok között. A 10 legnagyobb internetes cégből 8 tőzsdén van, egy éppen készül az elsődleges részvénykibocsátásra (Alibaba) és csak 1 magánkézben lévő cég van.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
Az ellenzéki politikus szerint ha a Tiszának kétharmada lenne, akkor Rogánt, Schadlt, Völnert, a Matolcsy-kör tagjait, és mindenkit, aki a magyaroktól lopott, bilincsben vinnék el.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.