szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Az adóhatóság összegyűjtötte a legjellemzőbb pénztárgépkezelői hibákat, hogy a felhasználók így elkerülhessék a bizonyos esetekben akár az 1 millió forintot is elérő bírságot.

Gyakori probléma például, hogy nem végzik el a napi nyitást, vagy zárást. Ez azért nagy gond, mert ha a nyitó pénzmennyiséget nem rögzítik, akkor később nem tudják bizonyítani, hogy a kasszába mikor került bele az ellenőrzéskor talált összeg. Minden nap végén – non-stop üzletben 24 óránként – napi forgalmi jelentést kell készíteni, ami adóügyi bizonylatnak minősül. Az üzemeltető felelős a kassza plombájának sértetlenségéért és olvashatóságáért is – hívta fel a fegyelmet Dr. Kiss Péter András, a NAV adószakmai szóvivője.

A legtöbb mulasztás a pénztárgépnapló vezetésekor történik. Ha például meghibásodik a kassza, a kereskedőnek haladéktalanul intézkednie kell, és minden alkalommal azonnal be kell írnia a naplóba a meghibásodást, különben az ellenőrzéskor bírságra számíthat. Amíg a kassza szervízben van, érdemes cserekasszát kérni. Ha nem oldható meg ez idő alatt egy másik pénztárgép üzembe állítása, akkor – legfeljebb 15 napig – kézi nyugtával is lehet dolgozni. A revizorok gyakran találkoznak olyan esetekkel, amikor az üzemeltetők nem jelentették be a NAV-nál a kassza üzemeltetésének 30 napon túli szüneteltetését sem, vagy ami szintén bírságot eredményez: nem jelentették be a használat helyének megváltoztatását sem - írja az onlinekassza.hu.

Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!