Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Glencore svájci cégcsoport 49 százalékot szerez a Russznyefty orosz olajvállalatban.
A Glencore svájci cégcsoport 49 százalékos tulajdoni hányadot szerez a Russznyefty orosz olajipari társaságban, miután utóbbi egyesül a Nyeftyisza orosz olajipari vállalattal – jelentette be Mihail Gucerijev, a két orosz cég tulajdonosa a Rosszija 24 orosz hírtelevízióban szerdán sugárzott interjújában.
A Glencore, amely a világ egyik vezető bányaipari, nyersanyag-kitermelő és -kereskedő vállalata, az olaj kitermelését tekintve a tizedik, a gázkitermelés terén pedig a nyolcadik legnagyobb orosz vállalat fő hitelezője. A 2002-ben alapított Russznyefty kétmilliárd dollárral tartozik a svájci cégcsoportnak.
Gucerijev a televíziós nyilatkozatban elmondta, hogy jelenleg az orosz versenyhatóság engedélyére várnak, és a Glencore követelésének eleget téve, a leányvállalatokat beolvasztják a Russznyeftybe. Az orosz holding néhány leányvállalatában a Glencore-nak már van részesedése.
A Nyeftyisza 85, a Russznyefty 167 kőolaj- és földgázmezővel rendelkezik, ezek összesen 825,7 millió tonna olajat rejtenek magukban.
Mihail Gucerijev, aki a Forbes magazin listája szerint Oroszország 33. leggazdagabb embere 2,4 milliárd dolláros vagyonával, egyebek között arról is beszélt, hogy a Russznyefty elhalaszthatja néhány magas költségű projektjének elindítását, ha az olajárak alacsonyak maradnak. "Minden beruházásunkat teljes egészében leállítottuk, kivéve a jelenlegi kitermelést támogató programokat" – mondta.
Mihail Gucerijev arra számít, hogy a Russznyefty évente 18 millió tonna – naponta 360 ezer hordó – kőolajat hoz fel a földfelszínre, miután lezárult a vállalatok összeolvadása.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.