Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Nagy üzlet készül a magyar ásványvízpiacon a két nagy szereplő, a Szentkirányi és a Kékkúti márkát nemrégiben megvásárló Karlovarské Minerální Vody (KMV) között – írta a Világgazdaság.
Azt még nem tudni, hogy felvásárlási vagy együttműködési lépésről lesz-e szó, mindenesetre a csehországi cég étvágya nagy – fogalmazott a VG.
A KMV nemrégiben jelentette be, hogy megvásárolja a Kékkúti Ásványvíz Zrt.-t a Nestlé Waterstől. A KMV Kelet- és Közép-Európa legnagyobb ásványvíz-palackozója, és a magyar piacra való belépés előtt Csehországon kívül Szlovákiában, Ausztriában, Németországban, Lengyelországban és Ukrajnában volt jelen.
A Szentkirályit tulajdonló és irányító Balogh Levente nem titkolta, hogy korábban már többször fel akarták vásárolni a céget. A Szentkirályi növekedése töretlen volt, tavaly csaknem 10 százalékos bővüléssel 9,6 milliárd forint árbevételt ért el, és a piac több mint 20 százalékát tudhatta magáénak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A városvezetés szerint nem tehettek mást, mint hogy rábólintanak a kérelemre, a lakók viszont nem akarnak a szomszédságba vegyi üzemet. Különösen az eljárást nehezményezik, mert a polgármester a testület nélkül döntött a gyártó beköltözésének lehetővé tételéről.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.