Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
B. József sárvári önkormányzati képviselő volt, amikor – mezőgazdasággal sosem foglalkozó cégén keresztül – érintett lett a nagyszabású csalássorozatban. A cég 233,5 hektárnyi föld után 16,3 millió forintra tartott volna igényt, de a kifizetés előtt lebuktak. B. József éppen a tavalyi önkormányzati választás előtt vált gyanúsítottá. A Blikknek azt mondta, ártatlanul keveredett az ügybe, és már visszavonult a politikától.
B. József, a Fidesz politikusa, sárvári önkormányzati képviselő volt, amikor cégén keresztül érintett lett a 84 vádlottas földmaffiabotrányban – értesült a pénteki Blikk.
Mint arról beszámoltunk, a Fővárosi Főügyészség bűnszervezetben elkövetett költségvetési csalással és más bűncselekményekkel vádol 84 személyt. A vád szerint jogosulatlanul igényeltek uniós területalapú támogatásokat. Az elsőrendű és a másodrendű vádlott az elkövetés idején a Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal (MVH) vezető beosztású tisztségviselői voltak.
A lap szerint a nagyszabású csalási ügy vádlottjai közé tartozik B. József is. Cége, a mezőgazdaságban sosem tevékenykedő Vasi Elektro-ép Kft. 233,5 hektárnyi terület után nyújtotta be támogatási kérelmét 2013-ban. A támogatást – 16,3 millió forintot – csaknem meg is kapta a cég, ha nem buktak volna le az átutalás megindítása előtt.
B. József az eljárásban végig azt állította, hogy ártatlan, vallomást nem tett. A Blikknek azt mondta, nem tud semmiről, a lap munkatársától értesült arról, hogy vádlott lett. Tény, hogy alaposan belekeverték, ami nagyon megviseli őt. Reméli, hogy a bíróság majd igazságot tesz – mondta B., aki állítása szerint már visszavonult a politikától.
A politikust éppen a tavaly őszi önkormányzati választások előtt gyanúsították meg, emiatt az utolsó pillanatban kellett visszalépnie, bár már az ajánlásokat is összegyűjtötte.
A vádlottak között van B. József egyik családtagja is, aki a vád szerint egy másik családi vállalkozás, a Baranyai Elektro-Top Kft. révén igényelt támogatást 254 hektár föld után, 17,7 millió forint értékben. A kifizetésre ebben az esetben sem került sor.
A fiktív földek utáni bevételek nagy részét a sokadrendű vádlottaknak vissza kellett volna passzolniuk a bűnszervezet vezetőinek. D. Miklós, az MVH elnöke, az ügy elsőrendű vádlottja egy levélben 50 százalékos visszacsurgatási arányról írt, egy koronatanú szerint viszont 60 százalék volt a ráta, és 40 százalékot tarthattak meg a cégek.
B.-éket ismerősük, az ügy ötödrendű vádlottja szervezte be a csalássorozatba. Az ismerősnek mintegy 40 cégtől volt meghatalmazása az igénylésekre.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
A független kutatók a Tisza egyre tetemesebb előnyét mérik a Fidesszel szemben, a szakma kormánypárti része élesen bírálja őket ezért. Magyarék azonban hiába vezetnek egyelőre, sok idő van még a válaasztásokig.
A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
Magyar Péter sem hagyta szó nélkül.
„Megtiszteltetés, hogy én lehetek az első, akit feljelentettek” – írja.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".