szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Magyarországon az újonnan alapított cégek 40 százaléka elbukik az első évben, 80 százalékuk pedig nem éli túl az első öt évet. A leginkább érintett családi vállalkozásokat egy új kezdeményezés mentheti meg az enyészettől.

"Megvizsgáltuk az okokat, és arra a következtetésre jutottunk, hogy személyiségből fakadó ítéletalkotási hibán és a 2008 óta tartó bizalmi válságon túl, az információhiány, a vállalkozási ismeretek hiánya, az ebből adódó rossz döntések sorozata vezet a vállalkozások negatív eredményességéhez. Azt is láttuk, hogy a vállalkozásoknak segítő szolgáltatások csak a felmerülő problémák, feladatok részére (pénzügyi, jogi, marketing, stb.) nyújtanak megoldást, de az ok-okozati összefüggéseket, a teljes egészet figyelmen kívül hagyják, így a várható eredmény elmarad. Ezért küldetésünknek tekintjük, hogy az innováció és a vállalkozásfejlesztés jegyében segítsük a magyarországi vállalkozásokat" – mondta Fehér Tímea, az Első Magyar Családmentor Kft. ügyvezetője, aki munkatársaival együtt egy havidíjas szolgáltatás keretein belül ígér megoldást a vállalkozások problémáira.

A Cégmentor Program célja a Magyarországon működő vállalkozások fejlesztése, stabilizálása, megerősítése. A szervezők elmondása szerint a program egy folyamatos, külső szemlélő által kontrollált, közös akarati szándékú együttműködésen alapuló összefogás, melynek lényege az ok-okozati összefüggések feltárása és kezelése. A kezdeményezők a szolgáltatási díjukat a cég kiadásinak optimalizálásával teremtenék meg, így az elképzelés szerint nem jelentenének a cégvezetőnek külön kiadást. A szolgáltatásaikat főként a kkv-szektor gazdasági szereplőinek ajánlják, ezen belül a 2 és 50 fő közötti alkalmazotti létszámmal működő mikrovállalkozásoknak.

"Alapvetően a prevencióra helyezzük a hangsúlyt, de természetesen bárkinek, bármilyen helyzetben hasznos lehet. Különösen kiemelném a hatósági ellenőrzések területét, ahol a dolgok alakulását nagymértékben meghatározza a cégvezető információhiánya a jogait és kötelezettségeit illetően, vagy a nem hozzáértő könyvelők okozta károk orvoslásának lehetősége, elkerülése. A hozzánk jelentkező cégek vezetőivel egy kötelezettségmentes beszélgetést követően döntjük el közösen, hogy hogyan és milyen formában működünk együtt. Közösen kialakítjuk az együttműködési koncepciónkat és megállapodunk az együttműködés feltételeiről, a szolgáltatási körök ütemezéséről. Az Együttműködési Megállapodás aláírását követően megkezdjük az egy évig tartó közös munkánkat. Minden céghez egy cégmentort delegálunk, aki folyamatos kapcsolatot tart a cégvezető és a partnerszolgáltatók között, illetve gondoskodik a szerződésben foglaltak időben történő teljesüléséről" – teszi hozzá az ügyvezető.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!