A Richter és a Palatin felbontja a bremelanotide-megállapodást

A Richter Gedeon Nyrt. és Palatin Technologies Inc. közös megegyezéssel felbontja a 2014 szeptemberében a bremelanotide közös fejlesztésére és forgalomba hozatalára kötött licenc- és együttműködési szerződést - jelentette be a magyar gyógyszeripari vállalat a BÉT honlapján hétfőn.

  • MTI MTI
A Richter és a Palatin felbontja a bremelanotide-megállapodást

A bremelanotide bőr alá fecskendezhető szer, amelyet a Palatin a női szexuális diszfunkció (female sexual dysfunction - FSD) kezelésére fejleszt premenopauzális korban lévő nők számára.

A felek a közlemény szerint valamennyi jogi vagy pénzügyi következmény alól kölcsönösen felmentik egymást. A döntés nem érinti a Richternek azt a stratégiai célkitűzését, hogy a nőgyógyászati készítmények területén világpiaci szereplővé váljon - közölte a társaság.

A Richter a szerződés megkötésekor ismertette: a Palatin a licenc átadásáért 7,5 millió euróra jogosult. A két vállalat az európai törzskönyvi engedély megszerzése érdekében közösen fejleszti tovább a készítményt. 

A Palatin előzetes várakozásai szerint az európai közös fejlesztési tevékenységbe fektetett költségei az európai törzskönyvezési folyamat végleges lezárását követően térülnek meg. A licencbe vett földrajzi területeken az értékesítési, marketing és kereskedelmi tevékenység, valamint a kapcsolódó költségek kizárólag a Richtert terhelik majd.

A Palatinnak további 2,5 millió eurót fizetnek ki, miután megkezdi a fázis III klinikai vizsgálatokat az Egyesült Államokban, továbbá összesen 20 millió euró törzskönyvezéshez kapcsolódó kifizetésre jogosult.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?