Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Origo megvásárlására kiírt tenderről semmit nem lehet tudni, a résztvevők pedig titoktartási nyilatkozatot írtak alá, de a Telekom a hírek szerint még a karácsony előtti héten le akarja zárni a tranzakciót. A piacon a legesélyesebb vevőnek a VS.hu-t kiadó New Wave Productionst tartják, de állítólag Gattyán György milliárdos is beszállt a versenybe.
Hosszú ideje akar megválni a veszteséget termelő Origó Média Zrt.-től a Deutsche Telekom tulajdonában lévő Magyar Telekom. A csomag része az Origo, a Clickshop, a Videa, a Freemail és két tévécsatorna: az Ozone Tv s a Life Network.
A 444 azt írja, a németek 2013 óta tárgyalnak a Centrál Médiacsoporttal az eladásról, de végül nem született meg az üzlet, mert a Deutsche Telekom nem engedélyezte az üzletkötést, ugyanis nem kapta meg a magyar kormány beleegyezését. Ezt azért szerették volna megkapni, hogy megóvják a jó üzleti kapcsolatot – írja a lap. Létezik egy másik verzió is, eszerint azért nem köttetett meg az üzlet, mert a Centrál nem akarta a tévécsatornákat is, a németek pedig egyben akarják eladni a portfóliót.
Most az Ernst & Young könyvvizsgálócéget bízták meg a pályáztatással, hogy a legkedvezőbb ajánlatot adó vegye meg a teljes csomagot.
Az első fázis augusztusban zárult le, több mint tíz érdeklődő volt, majd két hete lezárult második kör, ekkor csak négyen jelezték vételi szándékukat, az MT vezetői pedig közülük választják ki azt a jelentkezőt, akivel tárgyalóasztalhoz ülnek. A második körben már nem volt ott az RTL Klubot birtokló Bertelsmann, és a Klubrádióban és a 168 Órában részesedést vásárló Brit Média, valamint a Hírkereső.hu Kft. sem.
A tenderről semmit nem lehet tudni, a résztvevők pedig titoktartási nyilatkozatot írtak alá – jegyzi meg a lap, mely szerint a Telekom még a karácsony előtti héten le akarja zárni a tranzakciót.
A lap azt is írja, hogy eleinte Lázár János Miniszterelnökséget vezető miniszter feladata lett volna egy megbízható német befektető keresése, majd az átalakulások után Rogán Antal kommunikációs miniszterhez került az ügy.
A piacon az a hír járja, hogy a politika engedélye nélkül nem lesz üzlet, a legesélyesebb vevőként pedig a VS.hu-t kiadó New Wave Productionsról beszélnek, ami a 444 szerint akár 13 millió eurót is megadna a híroldalért. A New Wave a cseh Bawaco médiabefektetőhöz tartozik, a Bawaco tulajdonosa pedig Ján Nagy, aki Matolcsy György unokatesvérének, Szemerey Tamásnak üzlettársa és beosztottja. Sok egykori origós munkatárs, akik még Sáling Gergely távozása után hagyták el a lapot, a VS-nél dolgozik.
A New Wave ráadásul nemrég szerezte meg a köpönyeg.hu-t, és volt olyan hír is, hogy a Figyelőt kiadó MediaCity Magyarországot is megkeresték, illetve hallani lehetett a Centrál Médiacsoport digitális portfólióját érintő vételi szándékukról is.
A 444 forrásai szerint Gattyán György, a LiveJasmin pornószolgáltatásból meggazdagodott magyar milliárdos is beszállt az Origo-versenybe, méghozzá igen versenyképes ajánlattal, de adott be kötelező érvényű ajánlatot Spéder Zoltán médiahálózata, a CEMP is.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.