Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A Magyar Narancs Online szerint az MKB Bankra pályázó háromtagú konzorcium egyik tagja úgy adta le vételi ajánlatát, hogy be sem volt jegyezve. A luxemburgi Blue Robin Investments SCA egyik ismert, meghatározó befolyással rendelkező tulajdonosa egy szingapúri reklámcég.
Napok óta foglalkoztatja a közvéleményt, hogy kik állhatnak az egyik legjelentősebb magyar pénzintézetet, az MKB Bankot felvásárló konzorcium mögött, amelynek három tagja a Magyar Nemzeti Bank közleményéből már ismert – emlékeztetnek a cikkben.
A magyarországi szereplők, a Minerva Magántőke-alap és Pannónia Nyugdíjpénztár tulajdonosi köre beazonosítható, a konzorciumot vezető Blue Robin Investments SCA nevű, luxemburgi székhelyű társaság tulajdonosi viszonyai azonban kissé homályosak.
A lap lekérte a társaság adatai a luxemburgi cégadatbázisból.
A Blue Robin ismert végső, meghatározó befolyással rendelkező tulajdonosa egy reklámügynöki tevékenységgel foglalkozó szingapúri kft. A Blue Robint 2016. február 18-án hozták létre, és március 8-án jegyezték be Luxemburgban, az MNB korábbi közleménye szerint azonban február 22-éig már a kötelező érvényű ajánlatot kellett benyújtani az MKB-ra.
Vagyis az adatok alapján úgy tűnik, hogy február 22-éig bezárólag a jelenleg 2,5 millió forintnyi tőkével rendelkező Blue Robin SCA konzorciumi társaival úgy adta be az ajánlatát, hogy még be sem volt jegyezve. Ráadásul az alapítástól számított négy nap alatt megszervezte a konzorciumi partnereit, közösen összedobtak ezután egy nem kötelező érvényű ajánlatot, és még az MKB-t is átvilágították. Mindezt úgy, hogy közben volt egy hétvége is – feltételezi a lap.
Az ajánlat, ha valóban ilyen körülmények között született, nem vehető komolyan, március 31-én mégis azt nyilatkozta Balog Ádám, a cég elnök-vezérigazgatója, Matolcsy György jegybankelnök korábbi helyettese, volt MNB-alelnök, hogy a három cégből álló konzorcium veheti meg a bankot. Ezt az MNB is megerősítette, a lehetséges vételárral együtt.
Az alaptörvény szerint a nemzeti vagyon átruházására, így az MKB Bank értékesítésére vonatkozó szerződés csak olyan szervezettel köthető, amelynek tulajdonosi szerkezete, felépítése átlátható – emlékeztet a Magyar Narancs, amely közérdekűadat-igényléssel fordult az MNB-hez, hogy kiderüljön, kik is a Blue Robin végső tulajdonosai.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
A politikai haszonszerzést szolgáló, észszerűtlen beavatkozások sorába illik a készpénzfizetés alkotmányos joga. A szabályok ráadásul néhol nem is egyértelműek, és komoly versenyhátrányt okozhatnak a magyar piaci szereplőknek.
Magyar Péter felemelkedése önmagában csak az egyik oka annak, hogy a miniszterelnök alatt szemlátomást inog a szék.
Magyar Péter ingatlanok, festmények, autó és pianínó mellett még egy 20 forint névértékű 4iG-részvényt is feltüntetett.
A miniszter beszélt Tiborcz Ferrarijáról, a Pride sikertelenségéről és arról, hogy miért napolták el az ellehetetlenítési törvényjavaslat megszavazását.
A tárcavezető saját imázsa építésére használja a politikai tartalmú „családi” videókat.