Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Pénzszállító cége után oktatási cégét is magánosította az állami tulajdonú Magyar Posta – közölte a Magyar Nemzet, amely szerint a társaságot a Spéder Zoltán vállalkozóhoz köthető üzleti körök szerezték meg.
Nyílt pályázat nélkül privatizálta az MPO Magyar Posta Oktatási Szolgáltató Kft. ötven százalékát a posta, az új tulajdonos pedig nem áll messze Spéder Zoltán nagyvállalkozó üzleti körétől – írta a Magyar Nemzet.
A lap szerint a posta vagyonkezelője október végén adta el a munkatársak képzésével foglalkozó kft. felét, a vételár azonban nem nyilvános. Egy 40 százalékos tulajdonrész a Takarékbankhoz, míg a fennmaradó 10 százalék a DOM-P Zrt.-hez került.
A vagyonkezelő így elvesztette irányító befolyását a cégben, a vezérigazgatót is a Takarékbank jelölheti – tette hozzá a lap.
Korábban a posta hasonló módon értékesítette a pénzszállító cége felét is: az MPT Security Magyar Posta Takarék Biztonsági és Logisztikai Zrt. 10 százalékát az FHB Jelzálogbank, míg 40 százalékát a Takarékbank vette meg.
A Magyar Nemzet szerint a posta abban a cégben is lemondott az irányítási jogáról.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.