Céges bankkártyák – Hogyan osszunk?
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Vajon megjósolható egy online tartalom sikere? Erre a marketing szakmában is sokan szeretnék tudni a választ, ami biztos, hogy az alábbi hat pontot érdemes megfontolni, mielőtt az internet meghódítására tör.
A virális tartalom pszichológiája
Ahhoz, hogy egy tartalom virálissá váljon, a csillagok megfelelő együttállásától kezdve sok minden kell, de alapvetően 6 olyan tartalomtípust lehet megkülönböztetni, melyeket előszeretettel osztanak meg az emberek. Lássunk mindegyikre egy-egy példát a YouTube-on.
1) Tabu
A tabutémák jellemzően a 18 év feletti tartalmak, a legtöbb ilyen videó szexuális töltettel bír, ezért számítanak a mainstream médiában tabunak. Alábbi videóban 6 tévéből kitiltott reklámot láthat, melyeket előszeretettel néznek és osztanak az emberek.
2) Szokatlan
Miután ez a videó kikerült a netre és elterjedt, az emberek azt kezdték el találgatni, hogy ez vajon valós vagy trükkfelvétel. A Volvo több mint zseniális húzása volt, hogy egy olyan filmsztárral forgatták le ezt a reklámot, akiről még el is tudnánk hinni, hogy képes a mutatványra.
3) Botrányos
A 2013-as Superbowl-reklámok közül egyértelműen ez volt a legmegosztóbb. Ez az a jelenet, ami után te is megfordulnál az utcán. De pont ezért fogsz rá emlékezni és vele együtt a Go Daddy márkára is.
4) Vicces
Ez egy jópofa reklám a Pepsitől, aminek a végén derül ki, hogy mi is a lényeg. Mivel erős a csattanó, ezért megragad az emberben.
5) Jelentőségteljes
Frank Medrano a világ egyik legelismertebb streetworkout ikonja. A teljesítmény előtt mindenki kalapot emel.
6) Újdonság
Mindenki szeret a "hírvivő" szerepében tetszelegni, ezért egy olyan tartalmat, melynek a végén úgy érezzük, hogy tanultunk valami hasznosat, előszeretettel megosztunk, hogy mások tőlünk tudják meg, hogy például hogyan kell egy üveg bort kinyitni dugóhúzó nélkül.
Az első néhány követő
A tartalom azonban önmagában nem elég, kellenek az első követők, akik hitelt adnak az egésznek. Ezt jól mutatja az alábbi két videó is, melyek jól példázzák az első néhány követő fontosságát. Az első videó egy mozgalom kialakulását mutatja be, a második pedig arról szól, hogy az igazi viralitás az, hogy ha a tartalmat nem csupán megosztják, de le is másolják, utánozzák azt. Ilyen volt például az Ice Bucket Challenge, illetve nemrégiben egy friss őrület jelent meg a neten, az ún. "running man challenge". A kitalálói hamar az Ellen Show-ban találták magukat.
A cikk eredetileg a Startup Marketing Akadémia blogján jelent meg.
Ha szeretne további hasznos híreket olvasni, hírlevelünkre feliratkozva megteheti!
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Részletesen bemutatjuk az ilyen esetben felmerülő kötelezettségeket, amelyekkel számolni kell.
Egyre több szektorban kötelező a felelősségbiztosítás. Mire nyújt valódi védelmet? És mikor fizetjük hiába a díjat?
Július 1. fontos határidő a megváltozott a gazdasági tevékenységek egységes ágazati osztályozási rendszerének (TEÁOR) változása miatt.
Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
2021 óta az 55 fontos csúcsról 10 fontra csökkent a Wizz Air részvényeinek árfolyama.
A volt igazságügyi minisztert tanúként hallgatta meg a bíróság a Schadl-ügyben.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
A gyanúsított és az áldozat együtt indult Nagykanizsáról Ausztriába.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.