Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Közösségi robogómegosztó szolgáltatást indított Coup néven Berlinben a Bosch csoport.
A szolgáltatás a közösségi autómegosztó rendszerek mintájára működik, a regisztrált felhasználó egy okostelefonra fejlesztett alkalmazás révén lefoglalja a környéken lévő legközelebbi szabad robogót, majd az utazás után bárhol leparkolhat vele.
A használati díj 30 percre 3 euró, majd minden 10 perc után további 1 euró, vagy egész napra 20 euró. Regisztrálni 21 éven felülieknek lehet, jogosítvány, személyi igazolvány és hitelkártya szükséges hozzá. A regisztrációs díj 30 euró. Fizetni egyelőre csak hitelkártyával lehet.
A Coup a Gogoro márkájú tajvani elektromos meghajtású robogót, az eScootert kínálja a felhasználóknak. A járművek végsebessége óránként 45 kilométer, bukósisak minden robogóhoz jár. A szolgáltatást Berlin belső kerületeiben lehet igénybe venni. A flottába kétszáz Gogoro tartozik.
A Coup a Bosch német ipari konszern vállalkozása, és a második közösségi robogómegosztó Berlinben az ugyancsak elektromos robogókkal működő eMio után, amely tavaly indult.
Berlint a közösségi járműmegosztó szolgáltatások kísérleti terepeként tartják számon. A német fővárosban a két robogómegosztó rendszer mellett kerékpármegosztó szolgáltatás és nagyjából féltucat közösségi autómegosztó rendszer is működik.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.