Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Szabadulnának attól, ami nem hamisítvány a tavaly csődbe ment Kézizálog Zrt.-nél.
Árverésen kínálják a Kézizálog Zrt. vagyontárgyait, a felszámoló Pénzügyi Stabilitási és Felszámoló Nonprofit Kft. (PSFN) 700 millió forintos bevételre számít a kiárusításból – írja a Világgazdaság. A kollekció hét tételből áll, ám hogy pontosan mit kínálnak, az a pályázati felhívásból nem derül ki. Csupán az, hogy a legdrágább vagyontárgy 255,22 millióba kerül, a legolcsóbbra pedig 4,83 milliótól lehet licitálni.
Feltételezhető mindenesetre, hogy nem azokról a hamis aranytömbökről van szó, amelyekkel tavaly májusig üzletelt a Kézizálog. A Napi.hu tavaly értesült arról, hogy a Bíró Péter tulajdonában levő cég 30 milliárd forintos veszteséget okozhatott ügyfeleinek, köztük magyar milliárdosoknak és pénzintézeteknek. Bíró kölcsönöket kért tőlük, fedezetként pedig nemesfémet adott. Az aranytömbökről – összesen 340 kilónyiról – azonban kiderült, hogy rézből készültek.
Nem ez az első próbálkozás a társaság vagyontárgyainak árverezésével. Tavaly október egy Nissant akartak értékesíteni, ám a felszámoló leállította az aukciót azzal, hogy az nem felelt meg a jogszabályoknak. Végül harmadik próbálkozásra, 565 ezerért sikerült túladni az autón. A cég kétszer próbált sikertelenül túladni a ingatlanain és egy hozzá tartozó bakonszegi műemléken is.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.