Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Csúszik a 168 Óra dolgozóinak fizetése, van, aki még az augusztusi pénzét sem kapta meg – írja az Átlátszó. A lapot kiadó Telegráf Kft.-ben többségi tulajdonos Brit Mediának állítólag likviditási gondjai vannak. A hvg.hu belső forrásokból úgy értesült, hogy a decemberre tervezett konszolidációig marad a bizonytalanság a lapnál.
A lapot kiadó Telegráf Kft.-t egy éve adta el az akkori tulajdonos a Brit Média Kft.-nek, amit papíron Udvardi Gábor cégvezető vezet, a valódi főnök Megyeri András, ő azonban egy cégbírósági végzés miatt el van tiltva 2020 végéig a cégvezetéstől.
Az Átlátszóhoz került hangfelvétel szerint néhány hete feszült hangulatú értekezletet tartottak a 168 Óra szerkesztőségében. Az újságírók, szerkesztők a pénzüket követelték a tulajdonostól, aki állítólag több hónapos csúszásban van a bérekkel. Megyeri András hosszasan magyarázkodott azzal kapcsolatban, miért nem fizetnek.
Nemcsak a fizetések csúsznak egyébként, egy időre a lap online felületét is felfüggesztették, és az archívum most sem elérhető, mert nem fizettek a szolgáltatónak sem.
Az Átlátszó úgy tudja: a kifizetetlen összeg néhány millió forint, az értekezleten azonban Megyeri András csak arról nem beszélt, hogyan szeretnék rendezni a tartozásokat. Van olyan számlás munkavállaló, aki még az augusztusi járandóságát sem kapta meg, a Brit Media eközben mégis gáláns ajánlatokat tesz komplett kiadóvállalatokra, valamint extra jó fizetéssel csábítanak új dolgozókat a szerkesztőségbe. Az oknyomozó portál megjegyzi: a Népszabadság is pont ezt tette, mielőtt bezárták nemrég.
A Brit Media Kft. közben tulajdonrészt szerzett a Klubrádiót működtető cégben is, felmerült a két vállalat integrációja, a rádió vezetősége azonban ezt nem pártolta. Megyeri András most mégis a rádió bevonásával magyarázta a likviditási gondokat, pedig a Brit Media nem vesz részt a Klubrádió közvetlen pénzelésében a cikk szerint.
A cégvezető akaratlanul is elárult ezt-azt az értekezleten a Brit Media Befektetési Kft. mögött álló Brit Europe Foundationbe dollármilliókat öntő rejtélyes tulajdonosról. Például azt, hogy a Magyarországra szánt pénzt „még át kell futtatni ki tudja hány mindenen”, hogy a New York-i finanszírozók elkerüljék a pénzmosás gyanúját. Az nem világos, pontosan miért is kell trükközni az utalásokkal, és az is homályos, kik is a Brit Media tulajdonosai.
Az Átlátszó megjegyzi: figyelemre méltó, hogy a kormánypárti médiának eddig egyetlen kérdése vagy észrevétele sem volt a titokzatos befektetőkkel kapcsolatba, és lehet, valamilyen kormányzati szándékot tükröz „ez a feltűnő passzivitás”.
A hvg.hu a lap belső köreiből úgy értesült: a lap átvételekor a Brit Media vállalta, hogy legalább egy évig foglalkoztatja a dolgozókat. Ez az egyéves moratórium, valamint a korábban nem tervezett mértékű portfóliónövekedés vezetett végül a likviditási problémákhoz. Már lehetett sejteni egy ideje, hogy baj lesz a fizetésekkel, és a decemberre tervezett konszolidációig valószínűleg nem várható változás ezzel kapcsolatban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.