Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az a cég tűnt fel a jobb sorsa érdemes szigetközi víz befektetőjeként, amely korábban nagybevásárlásokat intézett a magyar médiapiacon.
Morar Nicolae Radu tűnt fel a csődből nemrég megmenekült Panta Aqua Vízpalackozó Zrt. tulajdonosai között – írta a szerdai Világgazdaság. A román-magyar üzletembert eddig a Sláger TV és a Sláger Rádió befektetőjeként ismertük.
A Panta Auqát a mosonmagyaróvári önkormányzat alapította három éve azzal a céllal, hogy piacra dobja a szigetközi vizet. A palackozott vizet a prémium piacra szánták, de nem vált be, hanem óriási veszteséget okozott a cégnek, akkorát, hogy 2015. szeptemberben csődvédelmet kért a vállalat.
Az önkormányzat végül jelképes 100 ezer forintért szabadult meg a cégtől 2015 decemberében: a Panta Invest Kft. új befektetőhöz került. A hivatalos cégnyilvántartásban Orosz Tibor ügyvéd neve szerepelt.
Két hete azonban Orosz Tibor helyett már két budapesti székhelyű cég szerepel a Panta Invest üzletrészeinek tulajdonosaként. Ezek egyike a tavaly májusban bejegyzett Genesis 2015 Communications Kft., amely az ózdi Hevér Kristóf tulajdonában áll. A másik befektető, a Tematic Media Group Kft. a magyar médiapiacról ismert. 2015 nyarán ugyanis ez a Morar Nicolae Radu érdekeltségébe tartozó vállalat vette meg a Juventus Rádiót az Ayudate Holding Kft.-től. A Sláger TV, a Fishing & Hungting Channel, a Sportklub és a DoQ csatorna már korábban a cég tulajdonába került.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.