Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Különben nem repülhetnek szabadon az unióban a Brexit után.
A The Guardian úgy tudja, hogy az Európai Unió hivatalosan is értesítette az Egyesült Királyságban székhellyel rendelkező légitársaságokat: el kell költözniük a Brexit után, ha meg akarják tartani az uniós repülési jogaikat. Többek között a Ryanairnek és az easyJetnek is át kell helyezni a központját a csatornán túlra, vagy el kell adni a részvényeik többségét uniós bejegyzésű cégeknek, magánszemélyeknek.
Az Európai Unión belül az ott letelepedett légitársaságok gyakorlatilag bárhonnan bárhova repülhetnek, az unión kívüliekre azonban ez nem vonatkozik. Márpedig a Brexit után az angliai székhely már nem biztosítja a szabad repülési jogokat – ezt eddig is lehetett sejteni, a The Guardian szerint azonban az informális találkozókon az EU illetékesei egyértelműen jelezték, hogy nem lesz semmilyen kibúvó a szabályozás alól.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Érkezik a magyar fesztiválkultúra történetét feldolgozó dokumentumfilm. Arról, hogy miért és hogyan rendeződik át manapság a hazai fesztiválpiac és hogy szeretnek-e egyáltalán a fiatalok fesztiválozni és sörözni, a rendezővel, Csizmadia Attilával beszélgettünk.
15–9-re nyertek a mieink.