szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Joseph Bulova 1875-ben, 23 évesen nyitotta meg kis ékszerboltját New Yorkban. De nem az ékszerei, hanem az órái és az akkoriban még szokatlannak számító marketingmódszerek tették igazán híressé a céget.

A kísérletező kedvű Joseph Bulova kitartóan kereste a kiaknázatlan lehetőségeket az időmérés világában, megszállottjává vált az új gyártási eljárások és újszerű eladási módszerek kifejlesztésének.

Joseph Bulova eltökélte, hogy kiemelkedő minőségű karórákat fog gyártani, és azokat elérhető áron, kiskereskedőkön keresztül fogja értékesíteni, hogy ki tudja elégíteni az egyre növekvő keresletet. Így vált Bulova az 1920-as évek közepére az iparág vezetőjévé. Ötlete nyomán, hogy teljes női és férfi kollekciókat alakított ki és vezetett be a karórák világában, megreformálta az óragyártást – írja az orauniverzum.eu.  

A cég az elsők között látta meg a reklámlehetőséget a sportok támogatásában. 1927-ben Charles A. Lindbergh-nek, aki a márka  legodaadóbb rajongóinak egyike volt, az Atlanti-óceán átrepülésének elismeréseként az óragyártó egy Bulova órát ajándékozott. Az 1920-as évek vége felé Charles A. Lindbergh lett a márka arca, és megjelent a Bulova reklámkampányaiban.

A cég első rádiós reklámja 1926-ban született, az óraipar első 1 millió dolláros reklámkampányát is Bulova folytatta 1931-ben. „Amerika Bulova időre jár" – hirdette tévéreklámjában 1941. július elsején, egy baseballmérkőzés szünetében.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!