A londoni merényleten próbált nyerészkedni az Uber?

A cég a merénylet után méregdrágán vitte az utasokat egy darabig, de a cég ígéretet tett, hogy visszatérítik a viteldíjakat.

  • hvg.hu hvg.hu
A londoni merényleten próbált nyerészkedni az Uber?

Kiakadtak a Twitterezők az Uberrre, mondván a londoni terrortámadás éjszakáján próbáltak nyerészkedni.

A cég nagy kereslet esetén ugyanis automatikusan megemelt árakkal dolgozik, a London Bridge-nél történt merénylet után pedig hirtelen megugrott az Ubert kereső emberek száma, így az árak is megsokszorozódtak, egyes fuva kétszer-háromszor annyiba került, mint általában szokott.

Az egyik twitterező például arra panaszkodott, hogy a hagyományosan 7 fontba kerülő útja most 40 fontba került az Uberrel.

"Hé, Uber, tényleg 2,1-szeresére emeled az áradat egy terrortámadás idején Londonban??? Aljább az aljánál" - kérdezte egy másik twitterező.

Az Uber azonban minden kritikusának válaszolt a Twitteren, azt írva, hogy amint értesültek a merényletről, kikapcsolták a felárazó funkciót, akárcsak a korábbi londoni terrortámadásnál, vagy Manchesterben legutóbb.

A felhasználók szerint azonban ez csak elég nagy késéssel történt meg, állítólag legalább két órába telt, mire az Uber reagált az eseményekre.

A Guardiannak az Uber szóvivője azt mondta, helyi idő szerint este 10.50-kor kapcsolták ki a dinamikus árazást, ugyanis ekkor értesültek a merényletről. A támadás este 10 után néhány perccel kezdődött, ekkor hajtott a furgon a London Bridge-en az emberek közé.

Tom Elvidge, az Uber vezérigazgatója azt mondta, a cég azonban visszatéríti majd a teljes viteldíjakat a támadás közeléből jött rendelések esetén.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

Az idei aszályt az egész ország megszenvedheti, Orbánék nagy mentőöve pedig csak kivételezetteknek nyújthat reményt

A két évvel ezelőttinél is durvább aszály néz ki idén, az őszi vetés hamarabb ért be, a tavaszi kultúrák „nagyon rossz állapotban vannak”, ha nem jön eső, nagy terméskiesések lehetnek a kukoricában. A kormány most leginkább az öntözéssel kampányol az aszály ellen, kár, hogy ez a hazai termőterületek alig több mint 2 százalékán érhető el.