Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Háromszor nagyobb az esély a halálos autóbalesetre a szegényebb országokban, mint a fejlett államokban. Magyarországon jobb a helyzet, mint sok nálunk gazdagabb helyen.
Kétszer akkora az esély egy fejletlen országban a halálos autóbalesetre, mint a fejlett államokban – derül ki az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adataiból. A Bloomberg szemléje Magyarországot is a példák között emlegette: nálunk 100 ezer emberből 8 hal meg autóbalesetben, ami jobb például a lengyel vagy a török adatnál, de Csehország még mindig biztonságosabbnak számít.
A magyar adat jobbat ígér a közlekedőknek, mint sok más országé, a fejlett államokban például átlagosan 9,3 ember hal meg 100 ezer közül autóbalesetben. Ugyanez az adat a közepesen fejlett országoknál már 18 fölött van, a legszegényebbeknél pedig ennél is magasabb, 24.
A leginkább azok aggódhatnak, akik Thaiföldön közlekednek, ott 100 ezer emberből átlagosan 36,2 szenved halálos autóbalesetet. A listán Dél-Afrika a második, majd Malajzia, Brazília, Kína és Oroszország következik. A régiónkból – sőt, az egész EU-ból – Lengyelország áll a legrosszabbul.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.