Hogyan lett a Lidl csirkéjéből Tesco-termék: dagad a botrány

A súlyos hibákat vétő brit cég tulajdonosának magyar érdekeltsége is van.

  • hvg.hu hvg.hu
Hogyan lett a Lidl csirkéjéből Tesco-termék: dagad a botrány

A Marks & Spencer, az Aldi és a Lidl levette nagy-britanniai üzletei polcairól a 2 Sisters húsfeldolgozóból származó termékeit, miután egy vizsgálat kiderítette: a cég egyik üzemében a dolgozók nem megfelelő körülmények között csomagolták a baromfitermékeket. A rejtett kamerás felvételeken az is látszott, hogy a földről szedték fel a húst, átdátumozták a szavatossági időt, sőt, az is előfordult, hogy a nem megfelelő minőség miatt a Lidlből visszaküldött termékeket a Tesco címkéjével ellátva csomagolták újra.

A 2 Sisters a szigetországban működő áruházláncok első számú baromfiellátója, a cég tulajdonosa, Ranjit Boparan üzemelteti a fagyasztott pizzákat gyártó Goodfella'st, de több étteremlánc és a Fox keksz is az övé. Az üzletembernek közvetetten magyar érdekeltségei is vannak, miután tavaly felvásárolta a pulykatermékeiről ismert Sága brit tulajdonosát, a Bernard Matthewst.

A brit sajtó híreiből kiderül: a botrány kitörése után nem csak a már említett három lánc, de a Tesco és a Sainsbury is vizsgálat elindítására kényszerült, ám egyedül a Mark & Spencer jelezte: az ellenőrzés lezárultáig nem is vesznek át termékeket a 2 Sisterstől.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek