Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A német cég nem kapta meg a több ezer hektáros területére a vadászati jogot az államtól, az a Balaton-felvidéki Nemzeti Park Igazgatósághoz kerül. Fél éven át senki nem gyakorolhatta a vadászati jogot, így kérdéses, hogy az időközben keletkezett vadkárt ki téríti meg.
Egyelőre még nem jegyezték be a balatoni Nemzeti Park vadászati jogát, de a Magyar Közönyben már nyáron megjelent, hogy az állam 200 millió forintot biztosít a Park vadászati infrastruktúrájának kialakítására – írja az MTI.
A Hubertus Bt. még 1992-ben, 99 évre kötött bérleti szerződést közel 8 ezer hektárra. A szerződés szerint a vadászati jog is megilletné a német bérlőt, ám nem kívánnak pereskedni emiatt.
Oliver Hahnenkamm, a Hubertus Bt. ügyvezetője azonban megerősítette az MTI értesüléseit, miszerint cégétől a napokban 5 vadász kilépett, és a Balaton-felvidéki Nemzeti Parknál dolgozik tovább.
A hajdani Balaton-nagybereki Állami Gazdaságot privatizáló Hubertus Bt. több mint két évtizedig gyakorolta a vadászati jogot a dél-balatoni területen.
"Ugyan a szerződés értelmében a magyar államnak továbbra is biztosítania kellene a társaság vadászati jogosultságát, ez az idén nem történt meg" – a Hubertus Bt. tulajdonosa nem kíván pereskedni. "Jó kapcsolat kialakítására törekszünk a nemzeti parkkal, mint az új vadászatra jogosulttal, amellyel eddig sem volt problémánk" – fogalmazott a cégvezető.
Hahnenkamm arról is beszámolt, hogy az érintett területen az elmúlt években átlagosan 60-80 millió forintos vadkár keletkezett, így jó esetben is csak nullszaldós volt a vadgazdálkodási ágazatuk.
Mivel az illetékes hatóság március óta nem jelölte ki az új vadászatra jogosultat, azóta nem folyik vadászat a területen, ezért a vadak elszaporodtak és jóval nagyobb a vadkár a térségben, mint korábban – tette hozzá, megjegyezve: "talány, ki állja majd az érintett terülten gazdálkodók – köztük a Hubertus – vadkárát, hiszen ez a mindenkori vadászatra jogosult kötelessége".
Az 1992-ben megkötött privatizációs szerződés értelmében a németországi Hubertus Agrarindustrielle GmbH&Co.KG többségi tulajdonában lévő Hubertus Bt. hektáronként 10 forintért bérelhet közel 8 ezer hektárnyi magyar állami földet 99 éven át, cserében vállalnia kellett a bérleményen túlnyúló Nagyberek térségének vízkormányzási feladatait. A Nemzeti Földalapkezelő Szervezet szerette volna kimondatni egy 2011-ben indított perben, hogy jó erkölcsbe ütköző, ezért semmis a hajdani privatizációs szerződés, az évekig tartó pert azonban 2016-ban jogerősen elvesztette.
Az állam és a német cég közötti perről a hvg.hu is írt itt és itt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.