Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Lehet, hogy mégsem kell leállniuk a NAV-hoz még be nem kötött étel- és italautomatáknak.
Az élelmiszer-árusító automaták üzemeltetőinek csak a nemzetgazdasági miniszter külön rendeletében közölt időponttól kezdve kell megfelelniük a törvénynek – ezt a módosító indítványt fogadta el a törvényalkotási bizottság az adózás rendjéről szóló törvényjavaslathoz, amelyről kedden szavaz az országgyűlés.
A jogszabály azt írja majd elő, hogy az automata berendezéseket automata felügyeleti egységgel kell ellátni, amely „önállóan elkülöníthető zárt, elektronikus adattárolást és adatkommunikációt végez”, és „rendszeresen adatszolgáltatást teljesít az állami adó- és vámhatóság részére”, a hatóság pedig a berendezések működését „hírközlő eszköz és rendszer útján felügyeli”.
Ám az elmúlt napokban többször kiderült: akadozik az új rendszer bevezetése, és félő volt, hogy sokan – köztük azok, akiknek a munkahelyén nincs más lehetőség kávét, üdítőitalt, szendvicset vásárolni – nem tudnák használni az automatákat. Erre ad megoldást az utolsó pillanatban beiktatott bizottsági javaslat.
A Magyar Nemzet szerdán írt arról, hogy az automatákba beépítendő kütyük leszállítása komoly késésben van, így az eredetileg decemberre tett határidőt nem lehet majd tartani, és félő, hogy az automaták leállhatnak majd.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Nem világos, hogy a leginkább szablyacsörgetésnek tekinthető kereskedelmi háború átmegy egy langymeleg állapotba, vagy augusztus elsején totális káosz lesz a vége.
Már a Szijjártó-libling akkugyáraknak sem jut az egyedi állami támogatásokból. Az Állami Számvevőszék súlyos kritikákat fogalmazott meg e rendszerrel szemben, mert nem szolgálja a gazdaság érdekeit.
A világ legnagyobb húsipari cége, a brazil JBS a New York-i tőzsdére lépett, hogy finanszírozza a további növekedését. A zilált múltú vállalatot rendre megtalálják környezetvédők, politikusok és piacfelügyeletek.
Egészen hihetetlennek tűnő hírek, melyekről kiderült, hogy igazak. Hihető átverések. Mindkét fajtából jutott bőven az elmúlt hetekben a közösségi oldalakra.