Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Vége a fast fashionnek, vagy azért nem érdemes erre fogadni?
A válság óta a legrosszabb évét zárja Európa legnagyobb divatbirodalma, az Inditex: a Zara tulajdonosának részvényei idén 4,5 százalékot veszítettek értékükből – írja a Bloomberg. A gazdasági hírügynökség emlékeztet: Európa leggazdagabb emberének, Amancio Ortegának a cége még viszonylag jól teljesített 2017-ben, hiszen a Hennes & Mauritz AB 22 százalékot, az Esprit Holdings pedig 35 százalékot veszített értékéből.
A probléma az, hogy már nem egymással versenyeznek a magyar plazákat is uraló fast fashion üzletek, hanem az online, néha jóval az ő áraik alatt forgalmazó kereskedőkkel. Az újabb versenytársak pedig a divatipari „diszkontok”, például a Primark – ezek szintén jóval alacsonyabb árszintet diktálnak a H&M-nél vagy a Zaránál.
A Bloombergnek nyilatkozó elemzők ugyanakkor kiemelik: a fiatalabb generáció hajlandó akár több pénzt is fizetni egy ruhadarabért, vagyis nem csak az ár számít, inkább az, hogy gyorsan az övé legyen egy kifutón megjelenő darab – ebben pedig a Zara verhetetlen. Szerintük a részvények árfolyamának esése inkább az erős eurónak tudható be, hiszen a boltok forgalma 6 százalékkal nőtt a július végéig tartó időszakban.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Már egyetlen, megfelelően kiválasztott MI-eszköz révén is jelentős hatékonyságnövekedést érhetnek el a kisebb cégek is.
Már érthető, miért rendeltek 3000 darab új, kínainak tűnő nyomkövetős okosórát a hatóságok, miközben ennek csak alig több mint a harmada van használatban raboknál és bűnügyi felügyelet alatt állóknál. Az eszköz pontossága mellett az is kérdés, van-e jogalap távol tartani azokat, akiket veszélyesnek ítéltek a védett személyekre nézve.
Kötelezettségszegési eljárás indult Magyarország ellen az ingyenes szén-dioxid-kvótákat terhelő különadó miatt. A teherrel sújtott külföldi cégek visszafogják termelésüket, dolgozókat küldenek el vagy távoznak.
15–9-re nyertek a mieink.
Már így is Magyarországé az elmúlt 10 év legdurvább drágulása az EU-ban.